Playoff Schedule & Results (Central Ontario Wolves AAA)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
2023 AGM Meeting Minutes
Mission Statement
COWHA Social Media and Networking Policy
Manual of Operations
By-Laws
Formal Written Complaint Form
Executive & Staff
Our History
Home Centres
Honour Roll
Our Coaches
Our Coaches
2024-2025 Coaching Appointments
Games Centre
Schedule & Results
Schedule & Results
Playoffs Only
Organization Calendar
Registration/Tryouts
OMHA and OHF Tryout Rules
Sponsorship Information
Online Forms
Online Forms
Permission to Skate Request Form
Travel Permit/Association Letter Request for Tournaments
Forms
Concussion Resources
HC Trainer Concussion Card
Rowan's Law
OHF Acknowledgement Form
Concussion Awareness 10 and Under
Concussion Awareness 11-14
Concussion Awareness 15 and Up
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
COW U10
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U10E-A027
Feb 24 2024
1:00 PM
Quinte Red Devils
Keeler
2-5
L
U10E-A005
Mar 02 2024
4:30 PM
Quinte Red Devils
Woodville & District Arena
3-6
L
U10E-A014
Mar 03 2024
2:00 PM
Markham Waxers
Angus Glen (1 - West)
6-2
W
U10E-A003
Mar 06 2024
6:30 PM
North Central Predators
Woodville & District Arena
13-2
W
U10E-A006
Mar 08 2024
6:00 PM
Clarington Toros
Rickard (A)
7-3
W
U10E-A002
Mar 09 2024
4:30 PM
Markham Waxers
Woodville & District Arena
4-3
W
U10E-A024
Mar 12 2024
6:30 PM
Oshawa Generals
Campus (1)
6-1
W
U10E-A016
Mar 13 2024
7:30 PM
North Central Predators
MASK
6-2
W
U10E-A001
Mar 16 2024
5:15 PM
Clarington Toros
Scugog
5-1
W
U10E-A004
Mar 17 2024
5:45 PM
Oshawa Generals
Lindsay Rec Rentre (Pad 2)
6-1
W
COW U11
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11E-B028
Mar 02 2024
1:30 PM
York-Simcoe Express
St. Andrews College
2-4
L
U11E-B006
Mar 03 2024
1:00 PM
Barrie Jr Colts
Woodville & District Arena
2-4
L
U11E-B017
Mar 05 2024
7:30 PM
Peterborough Petes
Healthy Planet (Freedom Mobile)
4-2
W
U11E-B007
Mar 09 2024
3:00 PM
Clarington Toros
Fenelon Falls
2-3
L
U11E-B009
Mar 10 2024
1:00 PM
Whitby Wildcats
Woodville & District Arena
4-3
W
U11E-B001
Mar 16 2024
3:30 PM
Barrie Jr Colts
Innisfil Rec (Red)
4-5
L
U11E-B010
Mar 17 2024
1:00 PM
York-Simcoe Express
Woodville & District Arena
6-0
W
U11E-B023
Mar 19 2024
6:30 PM
Whitby Wildcats
McKinney (2)
U11E-B008
Mar 20 2024
6:30 PM
Peterborough Petes
Little Britain Community Centre
U11E-B015
Mar 22 2024
6:30 PM
Clarington Toros
Rickard (A)
COW U12
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U12E-B001
Feb 25 2024
5:45 PM
Markham Waxers
Lindsay Rec Rentre (Pad 2)
3-4
L
U12E-B008
Feb 27 2024
6:15 PM
Clarington Toros
Darlington
2-1
W
U12E-B005
Mar 02 2024
3:00 PM
Whitby Wildcats
Woodville & District Arena
2-2
T
U12E-B026
Mar 03 2024
1:45 PM
Whitby Wildcats
IPSC (4)
2-0
W
U12E-B002
Mar 06 2024
6:30 PM
Quinte Red Devils
Little Britain Community Centre
2-4
L
U12E-B020
Mar 07 2024
6:30 PM
North Central Predators
MASK
1-4
L
U12E-B003
Mar 09 2024
3:00 PM
Clarington Toros
Woodville & District Arena
1-4
L
U12E-B025
Mar 10 2024
2:00 PM
Quinte Red Devils
Madoc
0-1
L
U12E-B004
Mar 13 2024
6:30 PM
North Central Predators
Little Britain Community Centre
2-1
W
U12E-B013
Mar 16 2024
5:00 PM
Markham Waxers
Village
1-1
T
COW U13
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U13E-A005
Mar 03 2024
2:30 PM
Quinte Red Devils
Woodville & District Arena
0-2
L
U13E-A009
Mar 05 2024
6:15 PM
Clarington Toros
Darlington
6-0
W
U13E-A021
Mar 07 2024
6:00 PM
Peterborough Petes
Kinsmen (Mr Lube)
1-0
W
U13E-A004
Mar 10 2024
2:30 PM
Peterborough Petes
Woodville & District Arena
2-4
L
U13E-A002
Mar 13 2024
6:30 PM
Clarington Toros
Woodville & District Arena
9-1
W
U13E-A015
Mar 16 2024
4:30 PM
Kingston Jr Gaels
INVISTA (MNP)
3-1
W
U13E-A001
Mar 20 2024
6:30 PM
North Central Predators
Woodville & District Arena
U13E-A018
Mar 21 2024
6:30 PM
North Central Predators
MASK
U13E-A003
Mar 23 2024
3:00 PM
Kingston Jr Gaels
Woodville & District Arena
U13E-A026
Mar 24 2024
2:00 PM
Quinte Red Devils
Marmora Arena
COW U14
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U14E-B006
Feb 24 2024
6:30 PM
Kingston Jr Gaels
Strathcona (2 - Home Hardware)
4-2
W
U14E-B001
Feb 25 2024
2:30 PM
Kingston Jr Gaels
Woodville & District Arena
8-2
W
U14E-B016
Feb 27 2024
7:15 PM
Peterborough Petes
Healthy Planet (Freedom Mobile)
6-3
W
U14E-B004
Mar 02 2024
7:15 PM
Whitby Wildcats
Scugog
2-4
L
U14E-B005
Mar 03 2024
5:45 PM
York-Simcoe Express
Lindsay Rec Rentre (Pad 2)
2-1
W
U14E-B024
Mar 07 2024
7:45 PM
Whitby Wildcats
McKinney (1)
1-1
T
U14E-B002
Mar 09 2024
7:15 PM
Markham Waxers
Scugog
4-5
L
U14E-B027
Mar 10 2024
6:00 PM
York-Simcoe Express
St. Andrews College
0-6
L
U14E-B003
Mar 16 2024
7:15 PM
Peterborough Petes
Scugog
2-1
W
U14E-B014
Mar 17 2024
5:30 PM
Markham Waxers
Angus Glen (1 - West)
12-4
W
COW U15
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U15E-B026
Mar 05 2024
8:45 PM
Peterborough Petes
Healthy Planet (Freedom Mobile)
1-2
L
U15E-B027
Mar 07 2024
8:00 PM
North Central Predators
MASK
1-2
L
U15E-B023
Mar 10 2024
5:45 PM
Ajax-Pickering Raiders
Lindsay Rec Rentre (Pad 2)
3-5
L
U15E-B022
Mar 12 2024
8:00 PM
North Central Predators
Scugog
4-4
T
U15E-B028
Mar 15 2024
8:00 PM
Ajax-Pickering Raiders
Ajax CC (4)
1-4
L
U15E-B024
Mar 16 2024
8:45 PM
Oshawa Generals
Scugog
2-3
L
U15E-B021
Mar 19 2024
8:00 PM
Peterborough Petes
Scugog
U15E-B029
Mar 20 2024
7:00 PM
York-Simcoe Express
St. Andrews College
U15E-B030
Mar 22 2024
8:30 PM
Oshawa Generals
Delpark Homes (1)
U15E-B025
Mar 23 2024
8:45 PM
York-Simcoe Express
Scugog
COW U16
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U16E-A014
Feb 17 2024
5:15 PM
Barrie Jr Colts
Scugog Arena Pad 2
0-8
L
U16E-A002
Feb 18 2024
4:00 PM
Ajax-Pickering Raiders
Ajax CC (4)
4-2
W
U16E-A028
Feb 25 2024
7:00 PM
York-Simcoe Express
St. Andrews College
2-5
L
U16E-A013
Feb 27 2024
9:00 PM
Clarington Toros
Scugog Arena Pad 2
4-2
W
U16E-A017
Mar 01 2024
9:00 PM
Clarington Toros
Rickard (A)
5-2
W
U16E-A015
Mar 02 2024
5:15 PM
York-Simcoe Express
Scugog Arena Pad 2
1-9
L
U16E-A023
Mar 03 2024
2:30 PM
North Central Predators
MASK
3-4
L
U16E-A012
Mar 05 2024
8:00 PM
North Central Predators
Scugog Arena Pad 2
3-4
L
U16E-A011
Mar 09 2024
5:15 PM
Ajax-Pickering Raiders
Scugog Arena Pad 2
7-2
W
U16E-A006
Mar 10 2024
5:45 PM
Barrie Jr Colts
Peggy Hill (Arena 2)
1-13
L
COW U18
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U18E-B007
Feb 20 2024
8:00 PM
Peterborough Petes
Scugog
3-2
W
U18E-B006
Feb 23 2024
8:15 PM
Barrie Jr Colts
Scugog
4-3
W
U18E-B010
Feb 25 2024
8:30 PM
York-Simcoe Express
Scugog
1-1
T
U18E-B015
Feb 27 2024
9:00 PM
Peterborough Petes
Healthy Planet (Freedom Mobile)
0-4
L
U18E-B009
Mar 01 2024
8:15 PM
Whitby Wildcats
Scugog
5-3
W
U18E-B017
Mar 02 2024
6:00 PM
Quinte Red Devils
Quinte S & WC (Mackay)
3-2
W
U18E-B001
Mar 05 2024
8:30 PM
Barrie Jr Colts
Peggy Hill (Arena 1)
3-6
L
U18E-B028
Mar 06 2024
8:30 PM
York-Simcoe Express
St. Andrews College
1-0
W
U18E-B008
Mar 08 2024
8:15 PM
Quinte Red Devils
Scugog Arena Pad 2
4-2
W
U18E-B023
Mar 09 2024
3:45 PM
Whitby Wildcats
IPSC (1)
2-4
L